Fotosesija lauke: profesionalūs patarimai ir įvairūs niuansai

Peizažas yra tobulas bet kokios nuotraukos fonas: miškas ar jūra, senosios Talino gatvės arba veidrodiniai aukšti pastatai, saulės spinduliai arba medžių šešėliai.


Ypač dabar, kai tapo madinga užsisakyti profesionalių nuotraukų, norisi išeiti iš studijos ir išbandyti kažką naujo. Kokie sunkumai yra paslėpti gatvės fotosesijose ir ką reikia žinoti, jei norite gauti gerų nuotraukų, papasakos estų fotografas Eugenijus Varlamovas.

Jie sako, kad fotografuojant gatvėje naudojama "sąžiningos" fotografijos technika. Ką tai reiškia?

Fotosesija lauke dažnai reiškia žanro fotografiją ir rodo mūsų gyvenimą iš šalies. Pavyzdžiui, vaikai, kurie šokinėja per balą, moteris, kuri plėšo popierių ir jie skrenda pavėjui, arba pora, kuri maitina gulbes.

Iš ko susideda lauko fotografija?

Iš idėjos ir geros nuotaikos. Paskutinioji yra ypač svarbi, be tinkamo požiūrio, nieko gero nebus. Jei viskas gerai, tuomet reikia pasirinkti vietą.
Priklausomai nuo tikslo, vietos pasirinkimas gali būti labai svarbus arba atsitiktinis. Vieta taip pat gali priklausyti nuo modelio ir drabužių tipo: geriau fotografuotis gėlių lauke, o kita - miesto kraštovaizdžio fone.
Todėl toliau pasirinktus drabužius ir aksesuarus pasirinktam pagal parinktą vaizdą ir vietą. Viską apie tai yra geriau apgalvoti iš anksto.

Jūs sakėte, kad pagrindinis dalykas yra pasirinkti fotosesijos vietą, bet kaip pasirinkti gerą vietą?

Reikia pasirinkti taip, kad aplinka, gatvė, paplūdimys ar siena atrodytų taip, kad modeliui tai taptų lyg paveikslo rėmas. Netinkamas rėmas gali sugadinti bendrą įspūdį ir visą vaizdą. Tas pats galioja ir modeliui - fonas turėtų būti suderintas su juo, jo drabužiais, pozomis.

Fotografavimas lauke reiškia bendrą planą, ar galite fotografuoti ir vieną atskirą portretą?
Fotosesija lauke išreiškiama jūsų fantazija. Jei sugalvosite daryti portretą jam nereikia specialios vietos, nes nuotraukoje pabrėžiamas modelis, jūs patys netgi nesuprasite, kas yra fone. Dažniausiai stengiuosi išsirinkti tokią vietą, kad fone būtų gražios dėmės ar šešėliai. Pavyzdžiui, galite fotografuoti vakare miesto centre reklamos fone arba parke už saulės pro lapus.

Kuo svarbus modelio mokėjimas pozuoti ?

Jei žinosite kelias mados industrijos pozas, tai yra mažiau svarbu nei, tarkim, studijos fotosesijai, kai visas dėmesys sutelktas į modelį. Daug svarbiau yra galimybė atsipalaiduoti ir jaustis laisvai prieš fotoaparatą. Nors, žinoma, lengviau dirbti su asmeniu, kuris turi patirties. Atminkite, kad jūsų akys yra sielos veidrodis, galvokite apie kažką malonaus jums, būkite savimi.

Kokiu laiku ir kokiu oru fotografuotis?

Vėlgi, visa tai priklauso nuo to, kaip mes norime fotografuotis. Idėja yra pagrindinė. Jei išskirsite kraštutinumus, tuomet galėsite fotografuotis bet kokiomis oro sąlygomis ir gauti įdomių kadrų. Bet galiu pasakyti, kad specialistai vengia fotografuoti pačią dieną, kai saulė ryškiai šviečia – atsiranda šešėliai ir žmonės pradeda raukytis. Naktį irgi per daug neprifotografuosi, ypač be papildomo apšvietimo, tačiau saulėlydyje gaunamos įdomios nuotraukos, daugelis jas naudoja. Ryte ir vakare fotografavimas suteikia daugiau įdomių rezultatų - šoninis apšvietimas minkštesnis ir labiau išsklaidytas, labai panašu į studijos fotosesiją.

Ar vėjas teigiamai ar neigiamai padeda lauko fotosesijai ?

Vėją galima priversti dirbti jums. Pakanka prisiminti garsiąją nuotrauką su Merilyn Monroe ir pakelta jos suknele. Vėjas gali ir turėtų būti naudojamas pagal fotosesijos temą.

Kada jus sakote, kad nuotrauka yra pavykusi ?

Vaizdas gaunamas, kai pavyksta padaryti pagrindinį dalyką. Tam naudojami įvairūs metodai: fono išblukimas, spalvos ar šviesos pabrėžimas. Ypač svarbu modelio pozavimas, rankų ir kojų plastiškumas,kad jo išraiška atitiktų siužetą ir perduodamas emocijas.

Norint paryškinti modelį nuotraukoje, jums reikia specialios technikos?
Žinoma, šviesos optika padeda tai padaryti. Pagrindinis dalykas nuotraukoje yra pabrėžti tai, ką jūs norite parodyti ir pasakyti būtent ta fotosesija.

9151313

Daugiau šioje kategorijoje: « Mada Sporto fotosesija »