Mada

Mados nestovi vietoje, jos keičiasi kas sezoną, tad reikia spėti keistis kartu su jomis. Tik taip išlikste madingais visą laiką. Ne paslaptis, kad mados kartojasi ir kas buvo madinga anksčiau, po mažiau ar daugiau metų vėl grįžta į mados pasaulį.

Šiandien mes kalbėsime apie antiglamuro grunge stilių (nuo angliško žodžio grunge - nemalonus, nepatiklus, netvarkingas), kuris praėjusio amžiaus 80-ųjų pabaigoje, protestavo prieš prabangą ir visuotinai pripažintas estetikos normas.

Aš dažnai girdžiu kalbas, kad šiandien per daug dėmesio skiriama drabužiams, stiliams, išvaizdai. Na, jei taip, tai grunge - tai tik filosofija tiems, kurie yra pavargę nuo prabangos ir blizgesio. Šis stilius pasirodė protestu prieš glamūrą ir madą, tapdamas vienu iš populiariausių modernizmo stilių.

ISTORIJA

image00518

Grunge stiliaus gimtinė yra Amerika, įkvėpimas - roko muzika. Grunge - tai labai populiari 90-ųjų muzikos kryptis, kurią atstovavo Amerikos Pearl Jam, Nirvana, Soundgarden, The Smashing Pumpkins. Sunki grunge muzika sukūrė tam tikrą gyvenimo filosofiją ir jaunimo subkultūrą.

Tai buvo kultūros revoliucija tiek muzikoje, tiek madoje, jai būdingas nepasitenkinimas patosu, teatralumu ir beviltiškumu.
Grunge tapo iššūkiu visuomenei, ideologija, jaunimo sielos verksmu, atsakymu į nestabiliausias 90-ųjų metų ekonomines sąlygas. Saviraiška ir iššūkis - tai buvo grunge. Daugelis mano, kad grunge sukūrė pasaulio krizių vaikai, kurie norėjo sunaikinti visuomeninius stereotipus.

image00822

Įdomiausia yra tai, kad mada perėmė grunge stilių. Po dizainerio Marco Jacobso kolekcijos 1993 m. grunge oficialiai pristatyta ant pasaulinio lygio podiumų.

image01017

Daugybė žmonių teigiamai įvertino Jokobsų kolekciją ir po jo pirmosios grunge kolekcijos atsiradimo dizaineris tapo vienas iš populiariausių Amerikoje ir Europoje.
Priešingai nei elegantiška klasika, grunge stilius atrodė provokuojantis ir iššaukiantis, traukiantis dėmesį. Tai buvo tikrasis sprogimas mados pasaulyje. Žmonės buvo labai pavargę nuo drabužių kodo ir taisyklių, ir jie su malonumu priėmė grunge stilių. Mados žurnalai vadino grunge "marginal chic", o dizaineriai pradėjo kurti šio stiliaus kolekcijas.

image01219

Pagrindinė grunge stiliaus ypatybė yra maišymas (dažnai absurdiškas), skirtingos mados tendencijos, eklektika. Tai reiškia, kad tame pačiame įvaizdyje gali būti ir etninės, ir panko, ir hipių ir kitų stilių imtarpų.
Žinoma, grunge pasirinkimas visų pirma yra komfortas, patogumas. Grunge gerbėjai mano, kad neturėtumėte per daug rimtai derinti drabužių, nes tai apima tik mūsų kūną ir saugo nuo oro. Už išvaizdą daug svarbiau patogumas ir laisvė.

Grunge stiliaus drabužiai

Flaneliniai marškiniai
Dideli megztiniai
Sarafanai
Kombinezonas
Suknelės su gėlių motyvais
Odinės striukės
Sunkūs batai

Priedai: diržai, megztos skrybėlės
Drabužiai ir batai su kniedėmis