Fotografo patarimai jauniesiems

Fotografo patarimai jauniesiems

 1. Pasirūpinkite gražiomis šampano taurėmis: elegantiška jaunoji puošnia suknele ir vienkartinės baltos plastikinės stiklinaitės – neromantiškas ir juo labiau ne iškilmingas derinys.

 2. Nesuklyskite – makiažas ne antraeilis dalykas. Prie puošnaus apdaro dera nekasdieniškas makiažas. Išsirinkite patyrusį specialistą, naudokite kokybiškas bei išbandytas kosmetines priemones, atsiminkite, kad Jūsų makiažui gali tekti atlaikyti džiaugsmo ašaras, saulę, lietų, bučinius, vėją.

 3. Jei nešiojate akinius, pamąstykite apie galimybę juos pakeisti kontaktiniais lęšiais: akinių stikluose būtinai atsispindės saulė, medžiai, o gal net apkūni Jūsų tetulė... J

  .
 4. Pasiruoškite gamtos išdaigoms: nesitikėkite saulėto oro vien todėl, kad šiandien Jūsų vestuvės. Gali lyti, ir smarkiai.... Tad turėkite dailų (geriausią baltą) skėtį, kuris lyjant lietui išgelbės Jūsų šukuoseną, apdarus, o gal net ir Jūsų nuotaiką... Baltas elegantiškas skėtis gali puikiai pasitarnauti ir šviečiant kaitriai vidurvasario saulei, o be to – tai puikus aksesuaras romantiškoms nuotraukoms.

 5. Pasistenkite gerai išsimiegoti ir pavalgyti: po akimis juoduojantys ratilai, išvargęs veidas ir netvirta laikysena nepadės Jums gerai jaustis, o tuo labiau atrodyti vakaro karaliene.

 6. Patikrinkite, ar tvirtai laikosi šukuosena, kuri turės atrodyti puikiai visą dieną nepaisant oro sąlygų. Išbandykite, ar gerai laikosi šydas, ar jis nevaržo Jūsų judesių. Sukaustytas kaklas besistengiant nepamesti šydo, padarys Jus panašią į „buratino pusseserę“, o ne į žavią nuotaką.

 7. Jei norite, kad fotografas įamžintų Jūsų pasiruošimą ceremonijai ir išlydėtuves iš namų, suteikite galimybę fotografuoti Jūsų pasiruošimą neskubant.

 8. Suplanuokite savo vestuvių dienos maršrutą bei vietas, kur norėtumėte surengti fotosesiją, ir aptarkite tai su fotografu. Kuo įvairesnės bus vietos, tuo įdomesnės bus nuotraukos, tačiau nepersistenkite, juk ne į turistinį žygį ruošiatės J Praneškite apie savo galutinį apsisprendimą fotografui, kad jis galėtų tinkamai pasiruošti.

 9. Jei turite nuogąstavimų dėl savo išvaizdos, pvz.: spuogai, patamsėję kai kurie dantys, dėl kurių kompleksuojate ir bijote šypsotis ir pan., aptarkite tai su fotografu. Šiuolaikinės technikos galimybės leidžia pakoreguoti daugelį defektų. Fotografas gali nuotraukose išbalinti Jūsų dantis, tačiau jei vengsite šypsotis ir nuotraukose matysis tik sučiauptos lūpos bei susirūpinimas dėl savo netobulų dantų, šiuolaikinės technologijos bus bejėgės bandydamos įdėti šypseną į Jūsų veidą nuotraukoje. Na nebent vestuvinėse nuotraukose norėtumėte matyti ne savo, o tobulą nepažįstamos būtybės veidą... J

 10. Suplanuokite vestuvių scenarijų, tačiau jokiu būdu nepersistenkite!!! Jei vestuvių dieną nuolat tikrinsite, ar viskas vyksta pagal planą, Jūsų veide nebus šventės nuotaikos. Atminkite, jei šventiniai žiburėliai nespinduliuos Jūsų akyse, jų ten neįdės net geriausias vestuvių fotografas, nepadės nei photoshop‘as nei kitos šiuolaikinės fotografijos gudrybės. Taigi, vestuvių dieną paveskite viskuo rūpintis patikimam asmeniui ir prisiminkite, kad tai – Jūsų meilės diena, juk būtent tokius – mylinčius ir laimingus norėsite matyti save vestuvinėse nuotraukose.

 11. Įpareigokite geriausią draugę ar vieną iš pamergių nešiotis rankinę, kurioje bus svarbiausios priemonės ištikus nenumatytam atvejui: kosmetinė, stiprios fiksacijos lakas, segtukai plaukams, pudra, žirklutės, adata, siūlai, atsarginės pėdkelnės, šepetys drabužiams, lūpų dažai, vienkartinės servetėlės prakaitui ar ašaroms nuvalyti.

 12. Vestuvių dieną nesusikoncentruokite į perdėtą savo suknelės gelbėjimą nuo nešvarumų. Mes nesiūlome Jums braidyti po balas, bet kad ir kaip stengsitės, suknia vis vien išsipurvins, o gal net ir įplyš, kas pasitaiko ne taip jau ir retai. Tačiau Jūsų nerimastingumas ir perdėtas nuometo, šukuosenos ar suknelės taisymas neleis Jums atskleisti savo žavesio, dėl kurio tai yra būtent Jūsų, o ne kažkieno kito vestuvės.

 13. Per sutuoktuvių ceremoniją elkitės iškilmingai, neskubėkite, klausykite vedančiojo vestuvių ceremoniją, skirkite dėmesį vienas kitam ir leiskite fotografui įamžinti svarbius momentus. Maudami žiedą ant mylimojo piršto, neužstokite vaizdo, antraip nuotraukoje atrodys, kad veikiate kažką nepadoraus.

 14. Nevaržykite savo šiltų jausmų vienas kitam, mėgaukitės vienas kitu ir šia diena. Juk būtent tokius jausmus norite matyti savo vestuvių nuotraukose. Neužgniaužkite savo jausmų, kad ir kokie drovūs esate, šią dieną jausmai turi šviesti Jūsų veiduose ir spinduliuoti aplinkiniams šilumą. Ne balta suknelė, tobula šukuosena ar makiažas sukuria tikrą vestuvių nuotaiką, o mylinti ir savo meilę vienas kitam rodanti pora nuotraukas padaro nepakartojamomis. Aišku ne be fotografo pagalbos J

 15. Pozuokite taip, kaip mokate, išmeskite iš galvos įsitikinimus, kad esate nefotogeniški, per stori, per ploni, ar dar kokie nors. Jūs neturite tikslo savo vestuvių dieną tapti fotomodeliu, Jūsų tikslas – džiaugtis šia diena ir vienas kitu, tad bendraukite, rodykite vienas kitam jausmus, judėkite, darykite ką nors kartu. Nesvarbu, kad kiti į Jus žiūri, jie žiūri todėl, kad šiandien Jūs esate patys svarbiausi ir gražiausi. Nebijokite improvizuoti, maivytis ir juoktis. Tiesiog mėgaukitės - tai Jūsų diena, negalvokite apie nieką - čia tik Jūs ir Jūsų antra pusė.

 16. Nuotakos (jaunikiai irgi nuo jų neatsilieka J) dažnai prieš objektyvą sulaiko kvėpavimą ir nuotraukose atrodo lyg išsigandę. Kvėpuokite laisvai, dažniau šypsokitės, nebijokite objektyvo ir fotografo, nesustinkite prieš fotografo objektyvą: nusišypsokite, pasibučiuokite ir pan.

 17. Likus vienai savaitei iki vestuvių, aptarkite su fotografu Jums brangius žmones ar dalykus, kuriuos norėtume matyti įamžintus nuotraukose. Jūsų suteikta informacija padės fotografui orientuotis žmonių santykiuose fotografuojant Jus ar Jūsų artimuosius, taip pat informuokite fotografą apie scenarijaus pasikeitimus.

 18. Jaunikiai, būkite džentelmenai... padėkite savo mylimosioms išlipti iš mašinos, atidarykite duris, paduokite ranką, apgaubkite savo mylimąją dėmesiu, tuomet ji atsidėkos Jums savo moterišku žavesiu ir šiluma.

 19. Jei nenorite tradicinių vestuvių, Jus vargina senųjų papročių laikymasis, neverskite savęs jų laikytis, tačiau nepalikite vestuvių visiškai savieigai – t. y. be jokio scenarijaus. Svarbu, kad scenarijus būtų prie širdies Jums, ir kad atrastumėte iniciatyvų energingą žmogų, kuris pasistengtų, kad scenarijus būtų įgyvendintas ir svečiai nenuobodžiautų. Kuo daugiau išmonės parodysite, tuo daugiau džiaugsmo suteiksite sau ir svečiams, tuo daugiau malonių prisiminimų liks Jums visiems. Linksmi ir atsipalaidavę jaunieji bei jų svečiai – džiaugsmas fotografui J

 20. Išsirinkite sau malonų fotografą. Peržiūrėkite fotografų nuotraukų pavyzdžius, atkreipkite dėmesį į fotografavimo stilių, įsivaizduokite save kai kuriose nuotraukose ir pamąstykite, ar norėtumėte panašių nuotraukų iš savo vestuvių. Pasirinkite fotografą sau, nes prieš fotografą svarbu jaustis laisvai. Jei norite tiesiog džiaugtis švente ir nevarginti savęs pozavimu, rinkitės fotografą, dirbantį reportažiniu stiliumi. Tačiau gerai pagalvokite, kokių nuotraukų norėtumėte. Reportažiniai kadrai būna gyvi, natūralūs, daugelis „pagauti“ nepozuojant. Tačiau jei esate ypač kritiški savo išvaizdai, nesuprantate kadrų, kuriuose nėra žmonių, nesimato jūsų veidų, stovi tik batai - Jums greičiausiai bus artimesnis tradicinis režisuotas stilius. Jei norite turėti gražias parodomąsias nuotraukas ir esate pasiruošę pozuoti, – taip pat rinkitės tradicinę režisuotą vestuvių fotografiją. Tiek reportažinis, tiek pozuotas fotografavimo stilius yra geras, nuotraukos gražios, svarbiausia pasirinkti sau tinkamiausią stilių. Ir svarbiausia – išsirinkę fotografą, pasitikėkite juo!

 21. Svarbiausias dalykas! Tai Jūsų šventė - nesijaudinkite, jei kokia smulkmena įvyks ne pagal planą. Netikėti scenarijaus posūkiai kartais būna visai smagūs J