Patarimai, renkantis vestuvių fotografą

Patarimai

Vestuvės – turbūt pati gražiausia ir svarbiausia dviejų įsimylėjusių žmonių šventė, žyminti jų bendro gyvenimo pradžią. Tai šventė, kuri neapsieina be ilgo planavimo, organizavimo, draugų ir artimųjų pagalbos, jaudulio, nervinimosi ir t.t. Kad ir kiek ilgai planuotumėte, pačios vestuvės prabėgs neįtikėtinai greitai, todėl neabejotinai svarbu yra išlaikyti tokios iškilmingos dienos emocijas gyvas bent nuotraukose. Kad metams bėgant galėtumėte vėl ir vėl atsiminti laimingiausias akimirkas ir dalintis jomis su artimaisiais, būtina išsirinkti tinkamą vestuvių fotografą.

Pakliuvus į profesionalaus vestuvių fotografo rankas, vestuvių dieną Jums nebereikės rūpintis kaip, kur, kada ir su kuo pozuoti. Jis greičiausiai pasirūpins net šventės dalyvių nuotaika, jeigu tik reikės. Turbūt vienintelis dalykas, ko geras vestuvių fotografas negali padaryti – užsakyti gero oro :)

.

 

Pateiksiu keletą svarbiausių dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, renkantis vestuvių fotografą.

1. Nedelskite!
Jeigu organizuojate savo šventę birželio – rugsėjo mėnesiais, paskubėkite susirasti gerą vestuvių fotografą likus bent pusmečiui iki vestuvių. Nes paprastai profesionalūs vestuvių fotografai užsakomi likus 9-12mėn. iki vestuvių.

2. Kalbėkite su fotografu gyvai
Vien elektroniniu paštu gero fotografo tikrai neišsirinksite. Paskambinkite, susitarkite dėl susitikimo. Pasiteiraukite apie patirtį, jo mėgstamą fotografavimo stilių, techniką, kokių atsargumo priemonių imasi, kad išsaugotų užfiksuotą informaciją. Galite net pasiteirauti buvusių klientų kontaktų ir paklausti, ar jie buvo patenkinti fotografo darbu, bendravimu bei nuotraukomis.

3. Nepamirškite, jog labai svarbu fotografo asmenybė
Fotografas toli gražu neturėtų būti „tylusis šventės svečias“. Be to, kad jis profesionalus ir patyręs, jis turėtų būti visų svečių „draugas“ – bendraujantis, nevengiantis šypsotis, veržlus, nestokojantis patarimų, greitas, kūrybingas ir pan. Visas šias savybes tikrai pastebėsite jau per pirmą susitikimą su juo.

4. Suderinkite detales
Būtinai sužinokite, ką gausite už sutartą kainą. Kiek laiko jus fotografuos, kiek ir kokių atspausdintų nuotraukų pateiks? Ar reikės papildomai mokėti už kurą? Pasidomėkite, ar teikia papildomas paslaugas (foto ant drobės, fotoknyga, fotofilmas ir pan.)?

5. Būtinai pasirašykite sutartį!
Prieš pasirašydami įdėmiai perskaitykite, išsiaiškinkite visas sąlygas. Sutartyje paprastai išdėstyti produkto gaminimo terminai, kaina, rankpinigiai, leidimas publikuoti nuotraukas ir pan.

6. Tikslinkite laiką ir kt. detales prieš vestuves.
Likus maždaug savaitei iki vestuvių, susisiekite su fotografu dar kartelį aptarkite visas detales: laiką, vietą, kelionės planą ir pan.