Fotografavimas
 1. Fotografavimo stilius

Tradicinis, reportažinis, meninis..... Dabartinė mada - reportažinė fotografija, tačiau, kaip rodo mūsų praktika, visada tenka padaryti tiek ir tradicinių, tiek ir surežisuotų nuotraukų, todėl būtinai aptarkite tai su fotografu, kad, pavyzdžiui, būtų patenkintas kiekvieno svečio noras nusifotografuoti prie bažnyčios su jaunaisiais ir pan.

 1. Vestuvių fotografavimo patirtis

Kiek metų fotografuoja? Kiek vestuvių įamžino? Klientų atsiliepimai? Ar fotografavo vestuves Jūsų mieste/bažnyčioje? Ypatingos fotografavimo vietos Jūsų mieste?

 1. Užsakymų skaičius

Ar Jūsų vestuvės bus vienintelis užsakymas fotografo savaitgaliui? Jeigu fotografas dirba ir penktadienį, ir šeštadienį - gali nukentėti nuotraukų kokybė.

 1. Nuotraukų pateikimo būdas

Ar gausite nuotraukų originalus ar tik kopijas? Iš esmės nuo to priklauso ir apmokėjimas už paslaugas. Pagrindiniai paslaugų teikimo šablonai: 1) jauniesiems kaip galutinis produktas pateikiamas nuotraukų albumas, o svečiams siūloma įsigyti nuotraukas už papildomą mokestį ; 2) jauniesiems pateikiamas DVD su nuotraukų originalais.

 1. Nuotraukų korekcijos

Kiek nuotraukų bus koreguojama? Ar galima pasirinkti kurias nuotraukas koreguoti? Ar nuotraukos retušuojamos?

 1. Naudojama įranga

Tai žinoma nereiškia, kad Jums reiktų išsiaiškinti fotoaparato ar naudojamų objektyvų parametrus ir t.t., tačiau šio klausimo reiktų paklausti tuomet, jei suabejojate fotografo profesionalumu ir kai iškyla klausimas ar nesamdote "profesionalo", kuris apie fotografavimo įrangos subtilybes supranta mažiau nei klientai.

 1. Legalumas

Tai parodo fotografo požiūrį į savo darbą. Be to, su tokiais fotografais yra pasirašoma paslaugų teikimo sutartis, kuri yra paslaugų suteikimo ir kokybės garantas.

 1. Netikėtų situacijų valdymas

Kas būtų jei fotografas dėl ligos ar kitų situacijų negalėtų sutartą dieną fotografuoti vestuvių? Ar turi atsarginę įrangą? Kuriam laikui archyvuoja nuotraukų originalus?

 1. Vestuvinių nuotraukų pavyzdžiai

Prašykite viso reportažo iš vienų vestuvių, nes taip susidarysite bendresnį vaizdą nei iš atskirai atrinktų nuotraukų iš kelių vestuvių (greičiausiai gražiausių ir geriausiai pavykusių kadrų).

 1. Papildomas darbas

Ar yra galimybė, jei prireiktų, fotografuoti ilgiau nei sutarta? Kokia viršvalandžių kaina? Ar bus suteiktos nuolaidos?

 1. Papildomos paslaugos

Papildomos paslaugos: interaktyvi nuotraukų galerija, nuotraukų knyga, patinkančių nuotraukų įrėminimas ir pan. Ar galės fotografas išpildyti Jūsų visus norus ir sumanymus?

Klausimai sau po susitikimo su vestuvių fotografu:

 1. Ar patiko nuotraukų pavyzdžiai? Nuotraukų stilius, pateikimas? Techniniai aspektai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį:
 • ar nuotraukos ryškios, sufokusuotos (ypatingai veidai), ar ne per tamsios/šviesios;
 • ar tinkami nuotraukų "įrėminimai". Žinoma, tai skonio reikalas, tačiau reiktų atkreipti dėmesį ar nenaudojami ypač keisti, neskoningi rėmai (teko matyti, kai graži nuotrauka gamtoje aprėminta teptukais, dažų tubelėmis ... );
 • ar žmonės nuotraukose atrodo natūraliai? Tai parodo, ar fotografas iš tikrųjų moka pagauti šventės akimirkas arba sukurti komfortabilią atmosferą šventės metu;
 • kaip panaudotas apšvietimas? ar nėra erzinančių šešėlių už žmonių nugarų? Ar nuotrauka kontrastinga?
 1. Ar fotografas atrodo patikimas? Ar pasirašyta sutartis? Ar tinka apmokėjimo būdas, darbų atlikimo terminai?
 1. Ar fotografas patiko? Ar tai malonus žmogus? Ar suprato Jūsų norus? TAI LABAI SVARBU, kadangi būtent šis žmogus visą dieną bus šalia Jūsų, todėl tikrai nesinorėtų erzinančio dėdės greta. :)

Galima daug kalbėti, diskutuoti tema apie vestuvių fotografavimą. Ir kiekviena pora renkasi vestuvių fotografą pagal patinkančias nuotraukas, draugų ar pažįstamų rekomendacijas, o kartais pasirinkimą nulemia tinkama kaina. Būtent šiek tiek plačiau pasvarstysiu apie fotografavimo paslaugų kainą. Viena aišku, kuo fotografas žymesnis, tuo daugiau užsakymų jis sulaukia, vis labiau užimtas tampa. Dėl šių priežasčių jo paslaugos brangios. Žinoma fotografavimo paslaugų kainoje kartais slypi ir įrangos kokybė. Jeigu vestuvių fotografas investavo didžiulius pinigus į fototechniką, jam fotografuoti už minimalų atlygį nuostolinga. Bet ką daryti rimtai nusprendusiam startuoti naujokui, kuris investavo nemažai į fototechniką, atnaujino fotoįrangą, tačiau nėra žinomas, kai jis negali leisti didelių lėšų reklamai ir t.t. Ir ką daryti besituokiančiųjų porai, kai norima gerų, gražių vestuvinių nuotraukų, tačiau vestuvių biudžetas ir taip jau gerokai suvaržytas?

Laikas keičia ne tik vestuvinių šukuosenas, drabužių madas - keičiasi netgi pačios vestuvių šventimo tradicijos. Nenuostabu, kad pokyčiai neišvengiami ir vestuvių fotografavime. Fotografai turi taip pat prisitaikyti, keisti darbo taktiką, nuotraukų siužetus ir netgi atnaujinti fototechniką arba papildyti ją įvairiais, naujais rinkoje pasirodžiusiais priedais, kad galėtų įtikti reiklioms jaunavedžių poroms.

Žinoma, organizuojant tokią fotosesiją turite nemažai pasiruošti. Patyręs fotografas stengsis išspausti viską iš jūsų, pasiūlant gražių pozų ir patrauklių fonų. Vis dėlto šis žmogus turi aukštos kokybės fotoaparatą, dėl kurio nuotraukos gausis tikrai kokybiškos.

Pozavimas namų sąlygomis - kas gali būti ir lengviau ir sudėtingiau tuo pačiu?
Būtent tokia fotosesija gali tapti fotografo ir modelio pasakojimu, o taip pat gali tapti tikra katastrofa dėl to, kad trūksta naujų idėjų labai uždaroje aplinkoje.

Vaikinų fotosesijos mažiau paplitusios negu nei moterų ar vaikų. Galų gale, dauguma vyrų taip netrokšta nuotraukų ir dėmesio, kaip moterys.
Kaip gi padaryti, kad vyrams fotosesija būtų paprasta ir maloni?

Sugebėjimas tinkamai ir gražiai pozuoti nuotraukoms yra svarbus visoms merginoms ir moterims. Norint įvaldyti šį meną, nereikia ypatingos gudrybės ir lankstumo. Kaip užuominą, mes pristatome sėkmingiausias pozas, kuriose naudojami profesionalūs modeliai.

Jūs svajojate išmokti profesionaliai fotografuoti, tačiau negalite rasti laiko ir finansinių lėšų lankyti specializuotus kursus? Mūsų straipsnis padės išspręsti šią problemą per kelias minutes. Perskaitę sužinosite kokios pozos padės jums padaryti gražių, originalių ir natūralių nuotraukų.

Kamera atlieka savo darbą, išlaikydama nuotrauką priešais objektyvą, apšviečia pabrėžiant reikiamas nuotraukos dalis meniniam efektui. Fotografas atskleidžia fotografavimo parametrus. Ką šiuo metu veikia modelis? Modelio vaidmuo yra dirbti su savo kūnu, stovėjimu pozoje, veido išraiškose ir rankų padėtyje.
Profesionalai visada žino, kaip stovėti ir apsisukti, kad paslėptumėte figūros trūkumus ir naudingai pabrėžtumėte privalumus.

Jei staiga pritrūko idėjų arba ieškote nedidelės užuominos kaip fotografuoti merginą, tada gali būti naudojami eskizai, nes jie yra vienas iš svarbiausių fotografavimo pasiruošimo etapų.

Norėdami turėti puikių nuotraukų, jūs nebūtinai turite būti profesionalūs modeliai. Norint gerai fotografuotis reikia tik dviejų dalykų: patyrusio fotografo ir jūsų minimalių žinių apie tai, kaip tinkamai ir sėkmingai fotografuotis.
Redakcija "Taip paprasta!" domėjosi geriausiomis pozomis fotosesijai. Vadovaudamiesi šiomis paprastomis rekomendacijomis, visada puikiai atrodysite bet kokiose nuotraukose!

Per pastaruosius keletą metų konkurencija tarp internetinių parduotuvių pasikeitė labai ženkliai.Interneto prekybos gimimo etapuose svarbiausias interneto parduotuvės pasirinkimo kriterijus buvo siūlomo produkto kaina ir prekės ženklas.

Kiekviena moteris svajoja išsaugoti svarbų savo gyvenimo laikotarpį - nėštumą - ne tik atmintyje, bet ir nuotraukose. Dažnai merginos samdo profesionalius fotografus, organizuoja profesionalią fotosesiją.
Nėščių moterų fotosesijos idėjos gali būti visiškai skirtingos, visa tai priklauso nuo nėščios moters norų, metų laiko, fotografų planų. Svarbu, kad fotosesija dalyviams suteiktų džiaugsmą, teigiamus jausmus, o tada būtinai pasirodys gražūs vaizdai.

Silinga, neprilygstama, pritraukianti bei begalo vilijonati... Taip galima charakterizuoti modelio vaidmenį nuotraukuose fashion bei glamūro stiliuje.
Dauguma merginų svajoja pajausti save tokiame spalvingame "gražuolės" vaidmenyje, nuo kurios sunku atitraukti žvilgsnį.

"Beauty" - vienas iš moderniausių ir ryškiausių fotografijos meno žanrų, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas makiažo modelio grožiui ir asmenybei.

Susipažinkite su „life style“ fotosesija

Sportinė fotosesija gali būti puiki dovana bet kuriai aktyviai merginai. Fotosesija sportuojant yra puikus būdas visiems parodyti koks yra jūsų hobis, o taip pat ir pasigirti gražiu savo kūnu.

Peizažas yra tobulas bet kokios nuotraukos fonas: miškas ar jūra, senosios Talino gatvės arba veidrodiniai aukšti pastatai, saulės spinduliai arba medžių šešėliai.

Mados nestovi vietoje, jos keičiasi kas sezoną, tad reikia spėti keistis kartu su jomis. Tik taip išlikste madingais visą laiką. Ne paslaptis, kad mados kartojasi ir kas buvo madinga anksčiau, po mažiau ar daugiau metų vėl grįžta į mados pasaulį.

Fotografijos menas auga ir populiarėja su kiekviena diena, todėl egzistuoja daug įvairių fotografijos meno sričių, tipų.
Galbūt, pati paslaptingiausia fotografijos meno sritis šiuo metu yra glamūro stiliaus fotosesijos. Vien žodis glamur iš anglų kalbos vertimo, reiškia žavesys, charizma, susižavėjimas.
Apibendrinant glamur - tai viskas, kas prašmatnu, gražu, vilioja.

Rekomenduojame susisiekti

Sekite mus feisbuke